EĞİTİM HİZMETLERİ

Eğitim Hizmetleri

Kurumsal eğitim dosyamız için bizimle iletişime geçiniz.

Eğitimleri,  Mobil Diyetisyenlik hizmetimiz ile evinizde ya da iş yerinizde alabileceğiniz gibi bizim eğitim verdiğimiz kurumlarda da eğitimlere katılabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme Eğitimi

Yeterli ve dengeli beslenme sağlığın temelidir. Sağlıksız beslenme vücudun büyüme, gelişme ve normal çalışmasında aksaklıklara neden olarak birçok hastalığı da davet eder. Beslenme açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak ya da canının çektiği şeyleri tüketmek değildir. Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır.

Öyleyse sağlıklı beslenmenin ne olduğunu, sağlıklı bir yaşam sürdürmek için neleri yaşam şekli olarak hayatımıza adapte etmemiz gerektiğini biliyor muyuz?  Vücudumuzu doğru beslemek özellikle hücrelerimizi doyurmak bizi birçok hastalıktan korur. Kirlenen çevre ile birlikte artık toksinler her yerde, evimizde arabamızda, iş yerimizde. Bu toksinlere nasıl maruz kaldığımızı ve vücuttan nasıl uzaklaştırmamız gerektiğini, nedenleri ile tek tek öğrenirken sağlıklı beslenme için de yolunuza ışık tutuyorsunuz.

Mutfakta Hijyen Eğitimi

Temel ihtiyaçlarımızın başında gelen hijyen, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz için çok önemlidir. Gıdalarımızı hazırlarken bizi bekleyen fiziksel, kimyasal ve biyolojik tehlikeleri önlemek, yok etmek veya asgari seviyeye indirmek için neler yapmalıyız? Gıda kaynaklı hastalıklar neler? Hijyen kuralları,  temizlik ve  dezenfeksiyon ile  ilgili temel prensipleri öğrendiğimizde hayatımızda neler değişir? Tüm bu soruların cevaplarını ister size ister yardımcılarınıza öğretiyor ve uygulamalarda yapılan hataları birlikte fark ediyoruz. Unutmayın mutfak sağlığınız için en önemli anahtar. Doğru şekilde hazırlamadığınız gıdalar her zaman sağlığınız için en büyük tehlikedir. Buzdolabı temizliğinden besinlerin hazırlanmasına kadar bir çok aşamada dikkat etmeniz kurallar ile sağlığınız sizin elinizde.

Sağlıklı Evim Eğitimi

Hepimiz sağlıklı yaşamayı hak ediyoruz. Bunun için neler mümkün diye sorguladığınızda öncelikle sağlıklı bir yaşam alanı yaratmanız gerektiğini fark ediyorsunuz. Sağlıklı beslenme sağlıklı yaşamın bir parçası ancak toksinlere sadece besinlerle maruz kalmıyoruz. Kullandığımız deterjanlar, kozmetik ürünler, makyaj malzemeleri, mutfak alet ve ekipmanları, musluktan akan su, duvar boyaları, mobilyalar kısacası evimizdeki her şey aynı zamanda bir toksin kaynağı. O zaman sağlıklı bir yaşam sağlıklı evimizin sağlıklı mutfağı olması şart. Bu eğitim ile mutfakta hangi üreticilerin ürünlerini kullanabileceğinizi, gıdalarınızı nasıl analize gönderebileceğinizi, kozmetik, deterjan ve makyaj malzemelerinde hangi ürünleri tercih edebileceğinizi üretici köşesi ile sizlere anlatıyoruz.

 

Vitamin, Mineraller, Anti Besinsel Öğeler Eğitimi

Sağlıklı yaşamın esasları arasında yer alan vitamin ve mineraller,  sağlığın sürdürülmesi ve önemli kronik hastalıklardan korunmak için elzemdir. Doğa bize tüm vitamin ve mineralleri besinlerle vermiştir. Ancak bizler, besinleri doğru işleme, hazırlama, pişirme, saklama yöntemleri olmadan besin kayıplarına neden oluruz. Besinlerde kendilerini korumak için bir takım öğeler içerirler ve bunlar besinlerde bulunan mineralleri bağlarlar bu nedenle anti besinsel öğe olarak adlandırılırlar. Anti besinsel öğeleri besin hazırlama kısmında elemine etmezsek vücudumuza giren besinlerin bir kısmı mineralleri de bağlayarak dokularımızı beslememize engel olurlar. Bu eğitimde hangi anti besinsel öğeleri elemine etmeliyiz, vitamin ve mineraller kayıplarını, vücudumuz için neden önemli olduklarını, hangi besinlerde hangi vitamin ve minerallerin bulunduğunu öğreneceğiz.