DANIŞMANLIKLAR

Danışmanlık Hizmetleri

N

Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı

N

Doğal ve Organik Ürün Danışmanlığı

N

Denetim, Analiz, Üretici Danışmanlığı

N

Sağlıklı Alışveriş Danışmanlığı

N

Bütünsel Sağlık Danışmanlığı

Gülden Kılınç ve Ekibi olarak sağlıklı beslenme Danışmanlık hizmetleri kapsamında destek verdiğimiz firmalardan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

GELENEKSEL PAZAR

İyi bir gelecek için…

Belki hayatın koşuşturmasında fark etmiyoruz, ancak etrafımızdaki insanların çoğu hasta… Ömrümüzün büyük bir kısmını hastanelerde veya ilaç kullanarak geçiriyoruz. Artık gerçek gıdalarla beslenemiyoruz. Çünkü gıdalar, eklenen katkılar ve gördüğü işlemler nedeniyle artık “gerçek gıda” değil. Biz, sevdiklerimiz, hepimiz artık farkında olmayarak zehir tüketiyoruz.
Çünkü insanlık yanıldı, yanlış yaptı. Temiz, doğal, gerçek olandan koptu… Katkı maddeleri, endüstriyel işlemler, deterjanlar, zehirli ambalajlar, elektromanyetik dalgalar, tohumun doğal yapısının değiştirilmesi, atıklar ve daha binlerce etken bizi ve doğayı daha fazla hasta ediyor.
Bu gidişe dur demek için; organik, natürel, doğal, helal, köyden geldi tuzaklarına düşülmemesi için; farklı sektörlerden, hassasiyet sahibi bir grup girişimci, Anadolu’nun gerçek ürünlerini bir araya getirerek, GelenekselPazar.com’u kurdu…

HAPPY NEST

Bir gün üç anne bir araya gelip çocuklarımız için kurduğumuz hayali gerçekleştirmeye karar verdik. Bir yer olsa dedik, çok yakın ama uzakmış gibi… Şehirde olsa dedik ama şehrin ortasında değilmiş gibi sessiz olsa diye düşündük…

Beton yığının içinde olacağımızı kabullenmiş olsak bile keşke kocaman bir ağacı, minik de bir bahçesi olsa; çocuklar, ağacın gölgesinde, çimenlerin üstünde yalın ayak koşsalar diye düşledik. Bir de mutfağı olsa, evimiz gibi… Çocukları gönül rahatlığıyla yedirsek diye geçirdik içimizden.

İçine olmazsa olmazımız kitapları katalım ki çocuklar okumayı sevsinler, hayal kursunlar; daha çok okumak, daha çok hayal kurmak, daha çok düşünmek, daha çok öğrenmek istesinler dedik. Öyle atölyeler olsun ki keyif alsınlar, eğlensinler, araştırsınlar, eğlenerek keyifle, mutlulukla, gelişebileceklerini içselleştirsinler istedik. Ailenin önemini bildiğimizden işin içine anneleri, babaları, anneanneleri, babaanneleri, dedeleri, teyzeleri katalım dedik. Beraber katılabilecekleri etkinlikler düzenlesek keşke dedik. Keşke bizim ulaşamadığımız bilgilere daha kolay ulaşabileceğimiz bir ortam oluşturabilsek diye hayal kurmaya devam ettik. Keşfedilmemiş ya da çok bilinen ama bulunamayan, el altında olan ama kullanılmayan, ulaşılamazmış gibi görünen ama ulaşılabilen bilgiler olsa bizde şifalansak diye düşündük.

Son olarak da öyle bir yer olsa ki içeri giren herkes mutlu olabilse, kendini oraya ait hissedebilse belki de hiçbir şey yapmadan sadece durabilse, düşünebilse, en önemlisi huzur bulabilse dedik ve Happy Nest’i yarattık.

JD ORGANİK

JD ORGANİK TARIMDA Bugün Toplam 275 dekar alanda 17.000 ağaç organik yönetmelik esaslarına göre yetiştirilmektedir.

 

Adana ili, Karaisalı ilçesi, Topaktaş Mahallesi, Gölüklü mevkiinde bitişik nizam halinde 100 dekar arazide; 

   750 adet Pikan Cevizi, 

   1.550 adet Hicaz Nar,

   2.700 adet Badem ,

   500 adet Kardinal Üzüm olmak üzere 2013 dikim toplamda 5.500 ağaç bulunmaktadır.

 

Adana ili, Karaisalı ilçesi, Demirçit Mahallesi , Eski kışla mevkiinde bulunan bitişik nizam halinde 175 dekar arazide; 

   5.500 adet Chandler Ceviz,

   5.500 adet Hicaz Nar,

   500 adet Kardinal Üzüm olmak üzere 2014 dikim toplamda 11.500 Adet ağaç bulunmaktadır.

 

Çiftliklerimiz de tarımsal üretimle birlikte hayvansal üretim de organik olarak yapılmaktadır. 

Demirçit çiftliğimizde;

   100 adet Koyun,

   20 Kovan Arı bulunmaktadır.

Topaktaş Çiftliğimizde;

   7.000 adet Organik Yumurta Tavuğu,

   15 Kovan Arı bulunmaktadır.